Kina Fanchi-tech Sistemi i inspektimit me rreze X me rreze të dyfishta për fabrikën dhe prodhuesit e produkteve të konservuara |Fanchi-tech
faqe_kreu_bg

produkteve

Fanchi-tech Sistemi i inspektimit me rreze X me rreze X të dyfishta për Produktet e Konservuara

Përshkrim i shkurtër:

Sistemi i rrezeve X me dy rreze Fanchi-tech është projektuar posaçërisht për zbulimin e komplikuar të grimcave të qelqit në enë qelqi ose plastike ose metali.Ai gjithashtu zbulon objekte të huaja të padëshiruara si metal, gurë, qeramikë ose plastikë me densitet të lartë në produkt.Pajisjet FA-XIS1625D përdorin një lartësi skanimi deri në 250 mm me një tunel të drejtë produkti për shpejtësinë e transportuesit deri në 70 m/min.


Detajet e produktit

VIDEO

Etiketat e produktit

Hyrje & Aplikimi

Sistemi i rrezeve X me dy rreze Fanchi-tech është projektuar posaçërisht për zbulimin e komplikuar të grimcave të qelqit në enë qelqi ose plastike ose metali.Ai gjithashtu zbulon objekte të huaja të padëshiruara si metal, gurë, qeramikë ose plastikë me densitet të lartë në produkt.Pajisjet FA-XIS1625D përdorin një lartësi skanimi deri në 250 mm me një tunel të drejtë produkti për shpejtësinë e transportuesit deri në 70 m/min.

Dizajni higjienik me tipin mbrojtës IP66 për tunelin e produktit e bën atë veçanërisht të përshtatshëm për të gjitha kompanitë dhe industritë që duhet të sigurojnë standarde të larta higjienike.

Pikat kryesore të produktit

1. Inspektimi me rreze X për produkte ushqimore ose jo ushqimore dhe lëngje në shishe ose kavanoza

2. Zbulon materiale me densitet të lartë si metali, qeramika, guri, plastika dhe madje edhe grimcat e qelqit në enë qelqi

3. Lartësia e skanimit deri në 250 mm, tunel i drejtë produkti

4. Funksionim i lehtë me autokalibrim dhe funksione të rregulluara qartë në ekranin me prekje 17".

Softuer i avancuar 5.Fanchi për analiza dhe zbulim të menjëhershëm me saktësi dhe besueshmëri të lartë

6. Shtytës tërthor me shpejtësi të lartë për kavanoza qelqi në dispozicion

7. Zbulimi në kohë reale me analiza të ndotjes me ngjyra

8.Funksionet për maskimin e pjesëve të produktit për zbulimin më të mirë të kontaminimit

9.Ruajtja automatike e të dhënave të inspektimit me vulën e orës dhe datës

10. Funksionim miqësor për përdoruesit në biznesin e përditshëm me 200 produkte të paracaktuara

11.USB dhe Ethernet për transferimin e të dhënave

12.24 orë funksionim pa ndërprerje

13. Mirëmbajtja dhe shërbimi i integruar në distancë nga inxhinieri Fanchi

14.Aprovimi CE

Komponentët kryesorë

● Gjenerator i rrezeve X të SHBA VJT

● Detektor/Marrës finlandez me rreze X DT

● Konvertuesi Danfoss i frekuencës

● Kondicioner industrial gjerman Pfannenberg

● Njësia elektrike franceze Schneider

● Sistemi i transmetimit me rul elektrike US Interoll

●Kompjuter industrial Advantech tajvanez dhe ekran me prekje IEI

Specifikime teknike

Model

FA-XIS1625S

FA-XIS1625D

Madhësia e tunelit WxH(mm)

160x250

160x250

Fuqia e tubit me rreze X (Max)

Rrezi i vetëm anësor:

80Kv, 350/480W

Rreze me dy rreze:

80Kv, 350/480W

Topa prej çeliku inox 304 (mm)

0.3

0.3

Tela (LxD)

0.3x2

0.3x2

Top qelqi/qeramike (mm)

1.5

1.5

Shpejtësia e rripit (m/min)

10-70

10-70

Kapaciteti i ngarkesës (kg)

25

25

Gjatësia minimale e transportuesit (mm)

3300

4000

Lloji i rripit

PU Anti Static

Opsionet e lartësisë së linjës

700,750,800,850,900,950 mm +/- 50 mm (mund të personalizohet)

Ekrani i funksionimit

Ekran LCD me prekje 17 inç

Kujtesa

100 lloje

Gjenerator/sensori i rrezeve X

VJT/DT

Refuzues

Refuzues i shpërthimit të ajrit ose Pusher, etj

Furnizimi me ajër

5 deri në 8 bar (10 mm diametër të jashtëm) 72-116 PSI

Temperaturat e funksionimit

0-40 ℃

Vlerësimi IP

IP66

Materiali i Ndërtimit

Çelik inox 304

Furnizimi me energji elektrike

AC220V, 1fazë, 50/60Hz

Rikthimi i të dhënave

Përmes USB, Ethernet, etj

Sistemi Operativ

Windows 10

Standardi i Sigurisë nga Rrezatimi

EN 61010-02-091, FDA CFR 21 pjesa 1020, 40

Paraqitja e madhësisë

madhësia

  • E mëparshme:
  • Tjetër: